35-50%-os árengedménnyel kapható bútorainkat megtekintheti, ha ide kattint: Akciós bútorok.
Ha képre kattint, a kép megnagyobbodik és megtekintheti a képgalériát. Innen újabb képeket választhat nagyításra. Ha a nagyított képre kattint, a kép monitor-méretűvé válik. A honlapunkat 1024 x 768-as monitorbeállításra terveztük.
Ha a Vitalitas logóra
kattint, a kezdőoldalra, ha a szövegben aláhúzással kiemelt szóra, új oldalra jut.
Mozogva ülni?
 
Két csigolya között ép porc
Manapság rengeteget ülünk. Már az óvodában elkezdjük az ülést és folytatjuk az iskolában is. És ülünk a munkahelyünkön. Ülünk a buszon vagy az autónkban. Ülve olvasunk könyvet vagy újságot, ülünk a tévé előtt is, és persze az internetet is ülve böngésszük... Tudjuk-e azonban azt, hogy az ülés sokfajta szenvedésünk, betegségünk forrása? Ülő testhelyzetben nehezebben áramlik vissza a vér a lábunkból a szívünk felé, és ez hajlamosít alsó végtagi visszértágulat kialakulására illetve vérrögképzödésre, trombózisra. A tartós egy helyben ülés a gerincet is fokozottan terheli. És ez lehet az alapja a szpondilózisnak, a porckorongsérvnek, a lumbágónak, az isiásznak.
Pedig megelőzhetnénk ezeket az elváltozásokat! Hogyan?
 
Az "isiász" lényege: a porckorongsérv
Nézzünk előbb néhány részletet!
A gerinc a legnagyobb terhelést álló testhelyzetben tudja elviselni. Lehajláskor, görnyedve üléskor a terhelés a csigolyáknak, a porckorongoknak (kékkel jelölve) csak kisebb részét éri, és abban az esetben, és ha ez tartós, akkor a porckorongokban degeneratív elváltozások alakulnak ki. Szerencsétlen esetben a porckorong rostos burka megrepedhet, és e nyíláson át kitüremkedő sérvtartalom nyomhat akár egy ideget is (az ábrán zölddel jelölve), mely kegyetlen fájdalom forrása. Mit tehetünk tehát mindezeknek a megelőzésére?
 
Szék - mozogva ülésre
Az a legjobb, ha nem ülünk. Ha mégis ülnünk kell, helyesen tesszük, ha ülés közben hátradőlünk, és megmozgatjuk az izmokat, az izületeket, megváltoztatjuk a gerinc terhelésének irányát, segítjük kiüríteni az alsó végtag vénáit.
Tehát hintázzuk a széken, mint gyerekkorban? Igen! Persze, ne hagyományos székkel, mert könnyen hanyatteshetünk! A norvég Stokke tervezői szerencsére megtalálták a megoldást. Sokfajta kialkítású, de azonos ("mozogva ülni") elven működő széket terveztek tanuláshoz, munkához, pihenéshez, amelyekkel könnyedén megmozgathatjuk a gerincünket, ugyanakkor garantáltan nem esünk hanyatt. Hogy ez fárasztó? Épp ellenkezőleg!
 
Az ilyen szék sokat segíthet
Már a
babakocsit is úgy tervezték, hogy a maximális biztonság mellett mozogjon annyit a gyermek, amennyit csak szeretne. A gyerekszék megtervezésénél is ugyanez volt az alapelv. A Variable, Thatsit, Date, Gravity: pedig székek, amelyeket fiatalok és idősebbek megmozgatására teremtettek, székek, amelyeken hagyományosan és többnyire térdepelve is ülhetünk, székek, amelyek szinte kikövetelik, hogy változtassuk meg az alsó végtagjaink és a gerinc helyzetét, székek, amelyek különleges gyártási technikájuknak köszönhetően a mozgásból adódó többletterhelést könnyedén viselik el évtizedekre, székek, amelyek minőségét jelzi a hétéves gyártói garancia.